زیبایی و زیبایی دوستی از نیازها و آمال بشر طی قرون و اعصار گذشته بوده که طی سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و با این جهت متخصصین و پزشکان مرتبط به آن با ارائه روشهای مختلف درمانی وجراحی پرداخته اند.

پرداختن به مقوله زیبایی و جنبه های مختلف آن در این مجال مختصر ممکن نمی باشد. و فقط به این نکته تأکید می شود که نقش زیبایی و احساس خوب نسبت به خود و ظاهر خود و ارتباط متقابل آن با اعتماد به نفس و شکوفا شدن قابلیت ها و استعدادهای ذاتی در فرد یک امر شناخته شده و مورد توجه در زمینه علوم روانشاسی و ارتباطات می باشد.

طی سالها کار درمانی در این زمینه به این باور رسیده ایم که تلاش جهت بهبود وضعیت فیزیکی و ظاهری بیماران و از بین بردن نقائص و مشکلاتی که در ظاهر و صورت بیماران وجود داشته است چه تأثیر شگفت آور و قابل توجهی بر روحیه و باورهای ذهنی آنها داشته و تا به چه میزان بر قابلیت های تحصیلی و کاری و اجتماعی آنها افزوده است و در نقطه مقابل در بسیاری از موارد نظاره گر این واقعیت تلخ بوده ایم که بصورت یک نقص ولو کوچک در صورت ظاهر فیزیکی افراد چه بسا موجب خانه نشینی و کناره گیری آنها از اجتماع گردیده است در این میان وجود شرایه خاص اجتماعی و فرهنگی و قرار گرفتن در مسیر موجها ی اجتماعی نیز بالاخص در کشور ما در شکلی دهی و هدایت تقلید گونه و بدون منطق افراد به سوی درمانهای مختلف و انواع و اقسام روشهایی که بصورت روزمره در مجلات کانالهای تلویزیون و اینترنت منتشر می شدند بی تأثیر نبوده است.

امروزه ما به طرق مختلف تحت بمباران خبری و هجوع اعلامیه های تبلیغاتی مربوط به درمانهای زیبایی ....توسط مجلات و نشریات روز و کانالهای تلویزیونی، ماهواریی و انیترنت و ... می باشیم. به شکلی که اصولاً این گونه روشها و درمانها از یک بحث علمی و طبی خارجی شده و جنبه تجاری به خود گرفته اند و در این میان تشخصی سره از ناسره بسیار مشکل شده است. در این میان حتی در بسیاری از موارد نگاه تجاری و کاسب کارانه به این مقوله در میان همگاران جراح نیز موجود بوده و با روشی مختلف و.......غیر واقع تلاش جهت متقاعد ساختن افراد برای انجام اینگونه درمانهای بدون توجه به همة جنبه های آن و صرفاً بر اساس توانمندی آن پزشک صورت می گیرد همه ما کما بیش بیمارانی را مشاهده کردیم که علیرغم وجود مشلات اساسی در ناحیه فک و صورت و نامتناسب بودن اجزاء صورت تحت درمان های زیبایی بینی و یا کشیدن پوست و ...... قرار گرفته اند و بعلاوه تبلیغات غلط و گمراه کننده نظیر جراحی لیزری و جرم گیری و خونریزی و ....نیز در این میان به سردرگمی هر چه بیشتر بیماران منجر شده است.

آنچه در این کلینیک مورد نظر می باشدو بعنوان هدف مد نظر قرار گرفته یک برخورد علمی و خلاقی با مقوله زیبایی و جراحی های زیبایی فک و صورت می باشد بیماران کاندید درمانهای زیبایی دراین کلینیک می توانند از مشاوره پزشکی جهت بررسی نیاز های واقعی درمانی خود بهره برده و در صورت نیاز به سایر همکاران جراح (جراحی پلاستیک و گوش و حلق و بینی و......) معرفی شوند.

آنچه بدیهی است اینکه زیبایی یک مقوله نسبی بوده و بسته به شرایط روانی و فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی می تواند تحت تأثیر قرار گیرد و هرگز نمی توان یک نسخه خاص را برای تمامی افراد در نظر گرفت و جود یک نقص کوچک در صورت و ظاهر فرد لزوماً وی را کاندید جراحی نخواهد کرد. جراحی های زیبایی که در این مرکز قابل انجام می باشد:

 ۱-جراحی های ارتوگناتیک

مجموعه اعمال جراحی که روی استخوانهای فک بالا و پایین و چانه صورت می گیرد و هدف آن بهبود روابط فکی و دندانها می باشد. بدیهی است با توجه به اینکه اصولاً فک بالا و پایین پایه و اساس صورت را تشکیل می دهند اینگونه جراحی می تواند با تصحیح نقایص موجود به بهبود ظاهر در صورت بیمار نیز کمک شایانی نمایند نکته مهم اینکه در گذشته جراحی های ارتوگناتیک نیاز به بستن طولانی مدت فک پس از درمان داشته و همین امر سبب نگرانی بیماران و رویگردانی آنها از این عمل می شده است ولی در این مرکز با توجه به استفاده از علم روز دنیا و کاربرد تجهیزات جراحی مطابق با بالاترین سطح استاندارد بطور کلی نیاز به بستن دهان پس از جراحی نبوده و دورده بهبودی حتی پس از وسیع ترین جراحی های فک و صورت حداکثر ۲-۱ هفته خواهد بود.

۲- جراحی های زیبایی بینی- رینوپلاستی

یکی از شایعترین و در عین حال پیچیده ترین درمانهای جراحی زیبایی می باشد و در کشور ما نیز بدلایل متعدد ژنتیکی،فرهنگی، اجتماعی و... رینوپلاستی شایعترین عمل جراحی زیبایی بوده و از این حیث در آمارهای جهانی نیز رتبه اول را دارد. جراحی پلاستیک بینی، منظور بهبودی مشکل و فرم و تصحیح دفورمیتی بینی توسط گروه های مختلف جراحی نظیر جراحان پلاستیک، جراحان گوش و حلق و بینی و جراحان فک وصورت انجام می پذیرد.

در این راستا توجه به جنبه های روحی-روانی بیماران، وجود سایر دفورمیتی ها در ناحیه فک و صورت و توجه ویژه به آناتومی داخلی بینی و راه هوایی بسیار حائز اهمیت می باشد و به لحاظ کردن آنها بطور کلی نمی توان یک نسخه آماده یک طرح از پیش آماده را برای همة بیماران اجرا نمود بعبارت دیگر بیماران با توجه به سن، جنس، فرم و شکل اجزاء مختلف صورت نیاز به توجه ویژه و اختصاصی داشته و هرگز نمی توان از یک الگوی ثابت برای همه افراد استفاده نمود عدم توجه به آنچه در بالا ذکر شد و درمان فله ایی بیماران توسط گروهی از همکاران موجب آسیب های شدید جسمی و روانی به بیماران طی سالهای گذشته شده است. بیماران کاندید رینوپلاستی با مراجعه به این کلینیک در درجه اول از جنبه های اجتماعی-روانی ، دفورمیتی های فک و صورت و سایر موارد ارزیابی شده و در صورتیکه کاندید مناسبی جهت رینوپلاستی باشند طرح درمان اختصاصی بر ایشان تعریف و اجرا می شود.  مزیت ویژه جراحان فک و صورت نسبت به سایر همکاران جراح امکان انجام همزمان اعمال جراحی فک و صورت و رینوپلاستی می باشد که می تواند سبب صرفه جویی در وقت و هزینه های بیماران شده و بعلاوه تأثیرات شگرف و غیر قابل باوری روی فرم و ظاهر صورت بیمار خواهد داشت.

۳- For head fift, Face fift

بلفاروپلاستی پیری و تأثیرات آن روی ظاهر صورت یکی از دغدغه های همیشگی انسان بوده است و در همین راستا طی دهه های گذشته انواع روشهای جراحی جهت مقابله با عوارض ناشی از پیری نظیر پیدایش چین و چروک و افتادگی پوست صورت و غبغب و ..... ابداع شده اند. این روشها طی سالها مورد استفاده قرار گرفته و متناسب با نیازها و نتایج حاصله از آنها دچار تغییراتی شده اند و در برخی موارد نیز با روشهای دیگری تقویت یا جایگزین شده اند و بدین ترتیب امروزه روشهای جانبی نظیر تزریق بوتاکس، ژلها و چربی بعنوان درمانهای مکمل به همراه آنها جهت بهبود نتایج مورد استفاده قرار می گیرند.

آمار بازدید

امروز38
دیروز80
ماه1312
بازدید کل5066

افراد آنلاین

1
Online

اطلاعات تماس

  • آدرس: رشت- گلسار-میدان باستانی شعار(صابرین)-برج ایرانیان- طبقه نهم
  • تلفن مطب: 33124400-33123300-33122200
  • ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…