میل به زیبائی و گرایش به آن در انسان موضوعی تازه نیست و انسان ذاتاً به دنبال زیبائی و کمال است. با پیشرفت های سریع علم در سال های اخیر بیشتر مشکلات ظاهری قابل برطرف شدن هستند و یکی از مهمترین ارکان زیبائی صورت داشتن بینی متناسب و زیبا است که امروزه به کمک جراحی زیبائی بینی به راحتی می توان به بینی مطلوب و متناسب صورت خود دست یافت.

جراحی زیبائی بینی در بین مردم در تمام دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است. عمل جراحی زیبائی بینی به این صورت انجام می شود که پزشک جراح با اعمال یک سری تغییرات بر روی غضروف و استخوان بینی بیمار را برای رسیدن به چهره مطلوب یاری می نماید. بیمار پس از انجام عمل جراحی زیبائی بینی یا همان رینوپلاستی اعتماد به نفس تازه ای پیدا می کند. علاوه بر رسیدن به زیبائی ظاهری جراحی زیبایی بینی مشکلات تنفسی را که به موجب فرم استخوان ها و غضروف ها ایجاد شده است را برطرف می نماید. این مشکلات ممکن است به علت مسائل ژنتیکی بوده و یا بر اثر حادثه ای ایجاد شده باشند و در طی سالیان باعث ایجاد مشکلات تنفسی در بیمار شده باشند.

جراحی زیبائی بینی به چند صورت انجام می شود؟

برای انجام جراحی زیبائی بینی توسط بهترین جراح بینی در رشت به دو روش جراحی باز و جراحی بسته می تواند نسبت به رفع مشکلات و نواقص موجود بینی اقدام نماید.

جراحی زیبائی بینی به روش بسته

در این روش بهترین جراح بینی با کمک یک سری تغییرات و ایجاد برش های داخلی بینی را به وضع مطلوب می رساند که البته این روش نسبت به روش جراحی باز از قدمت بیشتری برخوردار است و مزایای جراحی زیبائی به روش بسته به شرح زیر است:

 1. با انجام جراحی به روش بسته برش های کمتری لازم است.
 2. در این روش کبودی در اطراف بینی و زیر چشم کمتر از روش جراحی باز است.
 3. عوارض پس از جراحی و مشکلاتی که برای پوست ایجاد می شود در این روش کمتر از روش باز است.
 4. شکل نهائی بینی در این روش بسیار طبیعی تر از جراحی باز بوده و برای کسانی که می خواهند بینی فرم طبیعی داشته باشد بسیار مناسب تر است.
 5. با انجام این روش تورم و کبودی خیلی زودتر رفع شده و تغییرات اعمال شده بر روی بینی سریع تر قابل مشاهده است.
 6. برای جراحی به روش بسته بیمار زمان کمتری در اتاق عمل می ماند و در نتیجه نیاز به بیهوشی سنگین ندارد.
 7. با انجام جراحی به روش بسته بهبودی سریع تر حاصل شده و بیمار زودتر به زندگی روزمره خود باز می گردد.

جراحی بینی به روش باز

در این روش بهترین جراح بینی، بینی را از ناحیه بین دو سوراخ برش زده و با بلند کردن به بخش های داخلی دسترسی پیدا می کند. این روش مزایائی به شرح زیر دارد:

 1. در این روش جراح به راحتی بخش های داخلی بینی اعم از استخوان و غضروف ها را می بیند و به آن ها دسترسی مستقیم دارد و به همین جهت قرینه کردن بینی در این روش دقیق تر و راحت تر است.
 2. با انجام جراحی باز راحت تر می توان گرافت های استخوانی و غضروف ها و پروتز ها را در جای خود قرار داد.
 3. برای بینی هایی که مشکلات بیشتر و بزرگ تری دارند انجام این روش پیشنهاد می شود چرا که دست پزشک جراح در این روش باز تر بوده و رسیدن به نتیجه دلخواه را میسر می سازد.
بهترین جراح بینی در رشت فرآیند کار خود را چگونه پیش می برد؟

انواع بینی برای انجام عمل جراحی زیبائی 

بینی در افراد دارای دو حالت متفاوت می باشد. در بعضی از افراد لایه گوشتی بینی خیلی ضخیم تر بوده و به اصطلاح به این نوع بینی گوشتی می گویند. در بینی های گوشتی لایه گوشتی خیلی ضخیم بوده و در عوض بینی از استخوان و غضروف های نرمی برخوردار است که جراحی را بسیار سخت کرده و نمی توان به نتیجه مطلوب با این روش دست پیدا کرد اما امروزه به لطف پیشرفت روش های جراحی امکان تقویت غضروف ها وجود داشته و با این روش می توان در بینی های گوشتی به نتیجه خوبی پس از انجام عمل جراحی دست یافت. در سایر افراد لایه گوشتی ظریفی روی بینی وجود دارد و اصطلاحاً بینی استخوانی است و در این نوع بینی دارای استخوان های محکمی بوده که جراحی زیبائی را بسیار راحت کرده و بدون هیچ مشکلی می توان به فرم دلخواه دست پیدا کرد. نوع بینی در انجام عمل جراحی و نتیجه حاصله از آن تأثیر مهم و زیادی دارد. 

مدل های جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی در رشت:

جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی طبیعی:

در حقیقت رفع نواقص و مشکلات بینی است و طوری انجام می شود تا بینی حالت و فرم طبیعی خود را حفظ کرده و در نگاه اول تشخیص اینکه شخص بینی خود را عمل کرده برای کسی که بار اول است او را می بیند مقدور نباشد.

جراحی بینی فانتزی:

این مدل عمل بینی برای افرادی مناسب است که می خواهند بینی آن ها از حد طبیعی خود کوچکتر شده و حالت عروسکی داشته باشد. در این مدل پزشک جراح باید خیلی دقت کند تا اولاً برای بیمار مشکلات تنفسی ایجاد نشده و ثانیاً تناسب بین اجزای صورت خیلی به هم نریزد.

جراحی بینی نیمه فانتزی:

این مدل ترکیبی از هر دو مدل طبیعی و فانتزی است که علاوه بر اینکه ظاهر طبیعی خود را دارد یک قوس ظریف و جزئی هم در نمای نیم دارد که آن را از مدل فانتزی گرفته است. اکثر خانم ها برای جراحی زیبایی بینی تمایل به انجام جراحی با این مدل را دارند.

عوامل موثر در نتیجه عمل جراحی زیبائی بینی توسط بهترین جراح بینی در رشت:

 • نوع بینی از نظر گوشتی یا استخوانی بودن
 • جنس پوست بینی و اطراف آن
 • دقت در رعایت مراقبت های پس از عمل
 • و مهم تر از همه ی موارد فوق تبحر و تخصص پزشک جراح
بهترین جراحی بینی

نکات و مراقبت های لازم قبل از عمل بینی توسط بهترین جراح بینی

 • دو هفته قبل از انجام عمل جراحی زیبائی بینی لازم است استعمال دود که شامل سیگار و قلیان می شود را قطع نمود.
 • استفاده از آسپرین و داروهایی با ویژگی های مشابه آن به علت رقیق کردن خون و احتمال افزایش خونریزی باید از دو هفته قبل از انجام جراحی متوقف شود.
 • در صورتیکه بیمار در زمان عمل دچار سرماخوردگی باشد بهتر است جراحی را به تعویق انداخت.
 • مصرف هر نوع داروی گیاهی یا شیمیائی از دو هفته قبل از عمل فقط با دستور پزشک مجاز می باشد.
 • قبل از جراحی حتما ناشتا بوده و از 8 ساعت قبل عمل از خوردن پرهیز شود.
 • وزن بیمار باید متعادل باشد. جراحی برای افرادی که دارای سوء تغذیه هستند و یا از چاقی مفرط رنج می برند اصلاً صحیح نبوده و حتما بیمار قبل از عمل باید به وزن متعادل و شرایط جسمی ایده آل برسد. چون در این موارد ریسک بیهوشی بالا است. 
 • اگر بیمار دارای بیماری زمینه ای است لازم است قبل از انجام جراحی پزشک جراح خود را از وضعیت بیماری و داروهائی که مصرف می نماید آگاه کند.
 • بیمار شب قبل از انجام جراحی باید استحمام کند.
 • آقایان نسبت به اصلاح موی صورت خود اقدام نموده و خانم ها هم باید بدون آرایش باشند. 

نکات و مراقبت های لازم پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی

 • پس از انجام عمل بینی توسط بهترین جراح بینی بیمار باید تا چند روز از خوابیدن به پهلو خودداری نموده چون احتمال ضربه خوردن به بینی وجود دارد. بیمار صرفاً می تواند با قرار دادن چند بالش زیر سر به صورت طاق باز بخوابد.
 • لازم است در هنگام خواب و استراحت سر و سینه بالاتر از بدن قرار داشته باشد و بیمار کامل دراز نکشد. رعایت این مورد تا چند روز پس از عمل الزامی است.
 • لازم است برای کاهش کبودی و تورم ناشی از جراحی تا 24 ساعت پس از عمل از کمپرس یخ بر روی صورت استفاده شود.
 • تا دو سه هفته پس از جراحی از تخلیه ترشخات داخل بینی خودداری شود.
 • در این مدت دو سه هفته پس از جراحی صرفاً  با استفاده از سرم شستشو داخل بینی شستشو داده شود.
 • در هفته های اول پس از عمل از قرار گرفتن در برابر آفتاب خودداری شود و در صورت لزوم از عینک آفتابی سبک برای مدت کوتاه استفاده شود.
 • در هفته های اول پس از عمل لازم است از ورزش کردن پرهیز شود.
 • بیمار پس از عمل از سوپ های رقیق و مایعات استفاده کند و از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارند امتناع نماید. همچنین دقت شود از مصرف هرگونه مواد غذائی که ممکن است در بیمار ایجاد آلرژی یا حساسیت نماید پرهیز شود.
 • شستن صورت یا استحمام در صورتی که پانسمان بینی مرطوب و خیس نشود چند روز پس از عمل بلامانع است ولی در صورتی که احتمال بدهد ممکن است پانسمان مرطوب شود بهتر است از شستشو پرهیز نماید. 
بهترین متخصص جراحی بینی در رشت

رژیم غذائی روز جراحی

 • خوردن غذاهای سفتی که نیاز به جویدن دارد ممنوع است و بیمار فقط می تواند سوپ رقیق بخورد.
 • از خوردن هرگونه مواد غذایی دیر هضم باید پرهیز شود.
 • مصرف غذاهای تند و دارای ادویه زیاد برای بیمار ممنوع است.
 • آب و سایر مایعات حتماً لازم است بدون نی خورده شود.
 • خوردن و یا نوشیدن میوه و آب میوه هائی که دارای حالت اسیدی هستند مانند پرتقال در روز جراحی ممنوع است.

چه کسانی لازم است جراحی زیبائی بینی انجام دهند؟

 1. کسانی که از سایز و اندازه بینی خود راضی نیستند و به عبارتی درصدد کوچک یا بزرگ کردن آن هستند.
 2. افرادی که بر روی بینی خود قوز دارند.
 3. افرادی که بینی های گوشتی و بزرگی دارند و به دنبال تغییر ظاهر خود می باشند.
 4. افرادی که سوراخ های بینی بزرگ یا نا متقارنی دارند و می خواهند آن را اصلاح نمایند.
 5. ایجاد تغییر در زاویه بینی نسبت به لب بالا برای افرادی که از فرم بینی خود و افتادگی آن نا راضی هستند.

از چه سنی می توان عمل جراحی زیبائی بینی را انجام داد؟

رشد استخوانی در خانم ها از سن 15 سالگی و در آقایان از سن 17 سالگی متوقف می شود و یکسال پس از اتمام رشد استخوانی امکان انجام عمل بینی برای فرد میسر می باشد یعنی خانم ها از 16 سالگی و آقایان از 18 سالگی به بعد می توانند نسبت به انجام جراحی زیبائی بینی اقدام نمایند. فقط باید در نظر داشت چنان چه شخص در سن زیر 18 سالگی بخواهد جراحی زیبائی بینی انجام دهد حتماً نیاز به رضایت پدر برای انجام عمل دارد ولی بعد از 18 سالگی شخص می تواند مستقلاً برای انجام این جراحی اقدام نماید.

چه مدت پس از عمل زیبایی بینی به فرم دلخواه در می آید؟

پس از انجام عمل بینی توسط بهترین جراح بینی در رشت نسبت به شرایط جسمی بیمار بین 8 تا 18 ماه طول می کشد تا بینی به فرم اصلی و نهائی خود برسد و در این مدت لازم است شرایط تحت کنترل پزشک معالج بوده تا ورم بینی کم شده و فرم آن تغییری پیدا نکند. پس برای دیدن نتیجه نهائی نباید عجله کرد.

نتیجه عمل زیبایی بینی

نتیجه ی جراحی انجام شده بر روی بینی تا حد زیادی به مهارت و تبحر پزشکی که بیمار برای جراحی انتخاب می کند بستگی دارد. اگر جراح دارای اطلاعات به روز بوده و بتواند فرمی را برای بینی انتخاب کند که با سایر اجزای صورت هماهنگی داشته باشد پس از عمل و طی دوره نقاهت نتیجه شگفت انگیز خواهد بود و صورت بیمار به مراتب زیباتر خواهد شد. امروزه پزشکان متخصص جراحی زیبائی در مطب خود با استفاده از نرم افزارهای خاصی قبل از جراحی با گرفتن عکس بیمار و ایجاد تغییرات پس از عمل بر روی عکس به بیمار نتیجه کار را نشان می دهند. این کار کمک می کند بیمار بهترین حالت را برای بینی خود انتخاب کرده و قبل از عمل نسبت به نتیجه آگاهی پیدا کرده و این موضوع کمک می کند تا از استرس بیمار برای تغییرات پس از عمل جلوگیری شود.