در این مقاله قصد داریم همه چیز را درباره ی انواع عمل های جراحی بینی و به خصوص رینوپلاستی برای شما بیان کنیم و همچنین بگوییم که چه عواملی بر هزینه رینوپلاستی در رشت تاثیر می گذارد پس تا انتها با ما همراه باشید.

نکاتی که قبل از انجام عمل رینوپلاستی باید بدانید.

قبل از هرچیز باید بدانید که قبل و بعد از عمل بینی به هر روش و دسته ای که باشد باید مراقبت های ویژه ای را انجام دهید و به توضیحاتی که پزشک می دهد به دقت گوش کنید.

از مراقبت های پس از عمل می توان به عوض کردن صحیح چسب بینی، نیاوردن فشار به بینی، مصرف انتی بیوتیک و داروها به تجویز پزشک، انجام ندادن ورزش های سنگین به ویژه شنا و اسکی، تا 24 ساعت پس از عمل برای کبود نشدن صورت از کمپرس آب سرد استفاده کنید و… اشاره کرد.

عمل های بینی به چند دسته تقسیم می شود؟

اصولا عمل بینی با توجه به نیاز بیمار و شخص به سه دسته ی زیر تقسیم می شود.

عمل های زیبایی یا رینوپلاستی

به جراحی که برای زیباتر کردن بینی انجام می گیرد و در آن به تغییر استخوان بینی و یا غضروف می پردازند و جراحی و عمل رینوپلاستی از رایج ترین عمل های زیبایی برای جراحی پلاستیک بینی است و می توان گفت که بیماران برای این عمل به چند دسته ی زیر تقسیم می شوند.

بیماران دارای بینی استخوانی و دارای قوز پشت بینی 

از خصوصیات و ویژگی های این نوع بینی ها می توان گفت که پوست بینی این افراد درحد نازک و یا متوسط می باشد و به خاطر نازک بودن پوست همه ی جزئیات استخوان بینی از زیر پوست قابل دیدن و لمس کردن می باشد به گونه ای که اگر بینی این افراد از قبل شکسته باشد شکستگی هم قابل دیدن و لمس کردن خواهد بود.

در سر و نوک بینی این افراد افتادگی کمتری وجود دارد همچنین نوک بینی پهن نیست. به دلیل نازک تر بودن پوست بینی این افراد نسبت به کسانی که دارای بینی گوشتی هستند غضروف های سفت تر و محکم تری را دارند.

بیمار ها با بینی گوشتی

اصولا غضروف جلوی بینی این افراد بزرگ و پهن می باشد همچنین در زیر پوست این افراد بافت همبند به مقدار زیادی وجود دارد از دیگر ویژگی های این بینی ها می توان گفت در قسمت کناری و پایین بینی این افراد غضروف به صورت قطور و تاحدودی بزرگ می باشد.

پوست نوک بینی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند چرب بوده، بافت غضروفی بینی این افراد ارتجاعی می باشد، و غضروف بینی این افراد به راحتی قابل دیدن نیست.

در جراحی بینی این افراد به طور کلی استخوان بینی و هم چنین شکل غضروف بینی این افراد تغییر پیدا می کند و برای انجام جراحی زیبایی آن روش های مختلفی وجود دارد و با روش های مختلفی این عمل انجام می شود تا بهترین نتیجه حاصل شود..

نتیجه ی عمل بینی های گوشتی به ذلیل تورم تا چندین ماه به طور ذقیق قابل دیدن و قضاوت کردن نیست.

بیماران با بینی های معمولی

در باره ی کسانی که دارای بینی معمولی می باشند می توان گفت که بینی این افراد پیزی بین بینی های گوشتی و استخوانی می باشد اصولا بینی این افراد هیچ مشکلی ندارد و هدف این افراد از عمل رینو پلاستی بیشتر رسیدن به بینی بسیار کوچک و یا عروسکی می باشد.

عوامل موثر در هزینه های رینوپلاستی

عمل ترمیمی بینی و جراحی رینوپلاستی همزمان با عمل ترمیمی

عمل ترمیمی همانطور که از اسمش پیداست برای ترمیم و بهبود عملکرد بینی می باشد و برای رفع مشکلاتی همچون خروپف، مشکلات تنفسی و… انجام می شود و مشکلاتی که در عمل ترمیمی همزمان با عمل رینوپلاستی هم ممکن است انجام شود می توان موارد زیر را بیان کرد.

  • حذف کردن قوز اضافی بینی و یا همان ترمیم آن 

این جراحی از رایج ترین و شایع ترین عمل های رینوپلاستی و ترمیمی بینی می باشد چرا که می تواند با کوچک کردن بینی هم همراه باشد. قوز بینی افراد ممکن است یا مادرزادی باشد و یا براثر عوامل بیرونی مثل شکستگی به وجود آمده باشد که این قوز بینی علاوه بر داشتن ظاهری زشت ممکن است تنفس فرد هم باعث ایجاد مشکل شود.

  • پولیپ بینی از دیگر مواردی می باشد که باعث عمل جراحی می شود.

پولیپ بینی به توده هایی گفته می شود که به دلایلی مثل عفونت، الرژی فرد و… به وجود می آید و باعث مسدود و بسته شدن مجرای تنفسی و اختلال در نفس کشیدن فرد خواهد شد داشتن پولیپ بیشتر برای اشخاصی است که دارای بیماری اسم، آلرژی، ابریزش بینی شدید نیز هستند که این پولیپ وضعیت بدی را برای فرد دارای پولیپ و این بیماری ها ایجاد 

می کند و انجام عمل جراحی برای برداشتن توده بسیار کاربردی و مفید است.

  • انحراف بینی در افراد 

انحراف بینی به معنای این است که غضروف تیغه ای که بین دو حفره ی بینی اسیب دیده باشد و معمولا در ظاهر بینی افراد تغییری ایجاد نکرده و قابل دیدن نیست اما اگر به موقع برای درمان آن اقدام نشود باعث ایجاد مشکلاتی نظیر خرخر کردن در حین تنفس، خشک شدن مداوم گلو، خونریزی و… می شود که کیفیت زندگی عادی فرد را تا حدودی تحت تاثیر قرار می دهد.

  • عمل ترمیمی ثانویه 

این عمل جراحی ترمیمی معمولا موقعی انجام می شود که شخص مراجعه کننده به پزشک از عمل رینوپلاستی و نتیجه ی حاصل آن راضی نباشد و یا بازهم بینی شخص دارای مشکلات دیگری نیز باشد که ممکن است به دلایلی مثل تغییر دوباره در شکل ظاهری بینی و یا برای رفع و بهتر شدن تنفس در فرد مراجعه کننده این عمل انجام شود.

عمل زیبایی یا همان رینوپلاستی و ترمیمی ممکن است به دو صورت جدا و یا باهم انجام شوند به طور مثال شخصی که دارای پولیپ بینی است و همچنین از بینی گوشتی برخوردار است می تواند هم عمل رینوپلاستی را انجام دهد و هم ترمیمی پولیپ بینی.

عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار بر هزینه رینوپلاستی در رشت شامل چه مواردی می شود؟

هزینه رینوپلاستی با توجه به شخص و انتظارات او متفاوت بوده و با توجه به شخص بیمار تعیین می شود.

نوع عمل جراحی باز و یا بسته

انتخاب نوع عمل جراحی باز و یا بسته به شخص پزشک و جراح مربوط می شود که دکتر متخصص بعد از انجام معاینات و با توجه به نوع بینی، اسکلت زیر پوست بینی و… به نتیجه خواهد رسید.

تجربه ی شخصی جراح و پزشک متخصص بر هزینه رینوپلاستی بسیار موثر است.

هزینه رینوپلاستی با توجه به تجربه، مهارت و سابقه ی کاری که پزشک دارد متفاوت می باشد چرا که پزشک و متخصصی که دارای چندین سال سابقه است با چالش ها و مشکلاتی که ممکن است در حین عمل رخ دهد نسبت به یک پزشک تازه کار بیشتر آشنا می باشد و شما می توانید با خیال راحت تری خود را به او بسپارید. 

نوع بینی افراد از دیگر عوامل تاثیر گذار بر هزینه رینوپلاستی

نوع بینی تا حدود بسیاری بر هزینه رینوپلاستی تاثیر می گذارد به طور مثال انجام عمل بر روی بینی های گوشتی به دقت و مراقبت بیشتری نیاز دارد پس هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به بینی های استخوانی تا حدودی بیشتر می باشد و همچنین عمل ترمیمی و دوباره ی بینی هم تا حدودی نسبت به عمل اول هزینه ی بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

منطقه ی جغرافیایی و بیمارستانی که برای عمل انتخاب می شود.

از دیگر عواملی که بر هزینه رینوپلاستی تاثیر خواهد گذاشت منطقه ی جغرافیایی مورد نظر می باشد به عنوان مثال هزینه رینوپلاستی در شهرهای بزرگ نسبت به شهرستان ها بالاتر می باشد همچنین فراموش نکنید که امکانات شهرهای بزرگ در رابطه با عمل مورد نظر هم نسبت به شهرستان ها بیشتر می باشد و پزشکان و جراحان خوب به دلیل امکاناتی که در شهرهای بزرگ وجود دارد در ان شهرها سکونت دارند.

نوع بیمارستان برای انجام عمل هم بسیار مهم می باشد چرا که هزینه ی عمل در بیمارستان دولتی، خصوصی، کلینیک ها و… با هم متفاوت می باشند و هر شخص با توجه به انتخاب منطقه جغرافیایی، پزشک و بیمارستان تا حدودی می تواند هزینه رینوپلاستی خود را کاهش دهد.

وسعت و زمان صرف شده برای عمل رینوپلاستی

به طور مسلم برای عمل رینوپلاستی که در مدت زمان طولانی تری نسبت به برخی عمل های زیبایی انجام می شود هزینه ی بیشتری پرداخت کنید زیرا دکتر شما وقت، تمرکز و دقت بیشتری را برای عمل شما صرف کرده است.

پیچیده بودن عمل رینوپلاستی

یکی دیگر از فاکتورهایی که بر روی هزینه رینوپلاستی در رشت تاثیر می گذارد پیچیده بودن عمل می باشد و این پیچیده بودن ممکن است به دلایلی مثل مسدود و انسداد بینی، انحراف بینی به صورت شدید، پوست بینی بسیار نازک و یا ضخیم باشد و در اخر اینکه ممکن است فرد دارای چندین مصدومیت در بینی باشد.

نوع بیهوشی

اکثر عمل های بینی را با بیهوشی کامل انجام می دهند اما هستند برخی افراد که بنا دلایلی می خواهند بینی خود را با بی حسی عمل کنند و یا دکتر تجویز می کند که باید بینی خود را بدون بی هوشی عمل کنند که هزینه این دو هم متفاوت می باشد.

انتخاب نوع فرم بینی

عمل های زیبایی بینی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هرشخص با توجه به علاقه ی شخصی، توجه به نوع فرم بینی، هزینه نوع عمل، تجویز و مشاوره پزشک و… می تواند نوع فرم بینی خود را مشخص کند از انواع فرم های بینی می توان به بینی عروسکی، فانتزی، طبیعی و… اشاره کرد.

هزینه رینو پلاستی ارزان

ممکن است هزینه رینوپلاستی شما ارزان تمام شود و برخی علت های آن موارد زیر می باشد.

رزیدنت ها  و دکترهایی که تازه کار خود را شروع کرده اند و برای کسب تجربه بینی شمارا با هزینه اندک در بیمارستان ها جراحی خواهند کرد و ممکن است این افراد به دلیل کم تجربه بودن با چالش های حین عمل آشنایی نداشته باشند و ممکن است قبل از شما هیچ بینی مشابه و یا شبیه به بینی شما را جراحی نکرده باشند پس سپردن عمل بینی خود به این افراد نوعی ریسک می باشد.

هزینه رینو پلاستی ارزان

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است پزشک با تجربه هزینه ی کمی را برای عمل از شما دریافت کند این است که پزشک در طول روز تعداد زیادی عمل انجام می دهد و با این کار هزینه رینوپلاستی کم تری از مراجعه کنندگان خود دریافت می کند اما باید بدانید پزشکی که درطول روز عمل زیادی را انجام می دهد توجه، وقت و تمرکز کمتری را روی عمل جراحی شما می گذارد.

در نتیجه می توان گفت که بهتر است به خاطر انجام عمل رینوپلاستی با کمترین هزینه خود را دست هر جراح و متخصص بینی نسپارید یک متخصص بینی خوب باید باتجربه باشد، صبور باشد، با ارتباط خوبی که با شما برقرار می کند از انتظارات شما برای عمل با خبر باشد و…

شما باید هزینه رینوپلاستی خود را بابت دستمزد پزشک جراح بینی، حق الزحمه ای که باید به متخصص بی هوشی پرداخت کنید، هزینه بیمارستان،حساب کردن مالیات کالاها و خدماتی که برای شما انجام می دهند و… پرداخت کنید.

همچنین از هزینه های جانبی قبل و بعد از عمل هم می توان به هرینه ویزیت، مشاوره ی اولیه پزشک، خرید و استفاده برخی داروها، ویزیت های هفتگی و یا ماهانه بعد از عمل و… اشاره کرد.

معرفی یک پزشک مجرب برای عمل زیبایی بینی

شما می توانید برای عمل زیبایی بینی خود به دکتر متوسلی یکی از بهترین پزشکان در رشت مراجعه کنید از ویژگی های ایشان می توان به با تجربه بودن، آشنا بودن با تمامی استانداردهای عمل، صبور بودن و برقراری ارتباط موثر با بیمار اشاره کرد همچنین این پزشک با تجربه ای که در انجام عمل بینی دارد می تواند بهترین مشاوره را برای نوع عمل به شما رائه دهد.

برای دیدن نمونه کارها، دریافت ادرس و شماره تلفن و حتی گرفتن وقت قبلی می توانید به سایت دکتر متوسلی مراجعه کنید و پس از گرفتن نوبت برای دریافت مشاوره به صورت حضوری به مطب ایشان بروید.