یکی از مسائلی که این روزها ذهن بسیاری از خانم‌ها را درگیر خود کرده‌ است داشتن چانه و صورتی خوش فرم است. فک جزو اصلی‌ترین اجزای صورت به حساب می‌آید که در زیبایی ظاهر بانوان نقش بسیار مهمی دارد. از این رو خانم‌ها برای داشتن صورتی جذاب دست به عمل‌های جراحی مختلفی می‌زنند. در دنیای امروز با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تأثیر متقابل آن بر روی علم پزشکی، عمل‌های جراحی متنوعی بر‌ روی صورت انسان قابل انجام می‌باشد که زاویه دار کردن فک و صورت از جمله این جراحی‌ها است.

اگر به دنبال صورتی جذاب، زنانه، خوش فرم و با متناسب هستید و یا اگر دارای فکی نافرم، مربعی شکل و یا گونه‌های افتاده‌اید، دکتر متوسلی در رشت زاویه دار کردن فک و صورت را به شما پیشنهاد می‌کند. در مطب دکتر متوسلی خدمات دیگری از جمله جراحی دندان نهفته، جراحی دندان عقل و… نیز ارئه می‌شود.

چرا زاویه دار کردن فک و صورت برای بانوان مهم است؟

صورتی وی شکل برای بانوان از جمله عامل‌های مهم زیبایی به شمار می‌رود. به این نوع صورت، بادامی و یا بیضی شکل نیز می‌گویند. فَک نیز مانند بقیه اعضای صورت باید دارای فرمی مناسب و جذاب علی الخصوص برای بانوان باشد تا بتواند زیبایی ظاهر و صورت که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای آن‌ها است را حفظ کند.

بنابراین خانم‌هایی که فک مستطیلی شکل و نافرمی دارند می‌توانند با انجام جراحی زیبایی به منظور زاویه دار کردن فک و صورت از ظاهری زیبا و جذاب برخوردار گردند..

روش جراحی برای زاویه دار کردن فک به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد جراحی بهترین راه برای زاویه‌دار کردن صورت است. در این روش هدف از جراحی کوچک‌تر کردن اندازه فک می‌باشد. برای انجام این عمل شما به‌طور کامل بیهوش می‌شوید. مراحل انجام کار به این گونه است که در ابتدا برشی در قسمت فک ایجاد شده به‌طوری که هیچ اسکار و جای زخمی پس از عمل بر جای نماند. سپس نواحی مختلف استخوان که دارای برجستگی است علامت گذاری می‌شوند.

راه‌های زاویه دار کردن فک و صورت - مطب دکتر صفا متوسلی در شهر رشت

پس از آن با ارّه مخصوص جراحی و یا مته آن نواحی برش داده می‌شوند و زوایای فک اصلاح می‌گردند. در نهایت برش‌های موجود توسط نخ‌های بخیه قابل جذب بسته می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت کوچک کردن فک در روش جراحی، با برداشتن بافت اضافی موجود در فک و همچنین زاویه دادن آن برای ایجاد صورتی خوش فرم همراه با خطوطی زیبا بر روی صورت برای بانوان انجام می‌گیرد.

مقدماتی که برای انجام جراحی زاویه دار کردن فک و صورت باید رعایت شوند

-انجام آزمایشات کامل پزشکی نظیر اندازه‌گیری فشار خون و پرهیز از مصرف برخی داروهای خاص که ممکن است عوارض داشته باشند. (مصرف اینگونه داروها زیر نظر پزشک متخصص بلامانع است.)

-از دو الی سه هفته قبل از انجام عمل جراحی از مصرف هرگونه مشروبات الکلی و یا استعمال دخانیات بپرهیزید.

-عدم استفاده از داروهایی که ممکن است باعث خونریزی شدید شوند. (مانند آسپرین و برخی داروهای گیاهی و ضدالتهابی و غیر آستروئیدی) زیرا این داروها باعث رقیق‌تر شدن خون شده و از لخته شدن آن جلوگیری می‌کنند و در نتیجه افزایش خونریزی را به همراه خواهند داشت.

پس از انجام عمل چه کارهایی باید انجام داد؟

– تورم،کبودی و بی‌حسی بعد از عمل موقتی است و با تجویز دارو توسط پزشک قابل کنترل می‌باشد. از این رو باید داروهای خود را به موقع مصرف نمایید.

-استفاده از پمادهای صورت و کمپرس سرد به طور منظم در ناحیه‌ی جراحی از ملزومات بعد از عمل است.

-در صورت وجود هرگونه زخم در داخل دهان، پس از هر وعده غذایی دهان را به‌طور منظم شستشو نمایید.

-توصیه می‌شود حداقل تا 3 هفته بعد از عمل رژیم غذایی سبک داشته باشید.

-حداقل تا یک ماه بعد از عمل از انجام هرگونه فعالیت جسمانی شدید بپرهیزید.

روشهای زاویه دار کردن فک و صورت - مطب دکتر صفا متوسلی در شهر رشت

مزایا و معایب عمل زاویه دار کردن فک و صورت

یکی از معایب آن وجود تورم در ناحیه چانه به مدت چند هفته بعد از عمل است. خطر عفونت نیز وجود دارد اما در جراحی پلاستیک چانه احتمال وقوع این خطر کمتر است. توجه داشته باشید که این عمل حتماً به دست جراحان خبره و ماهر انجام گیرد تا در نهایت باعث رضایت کامل شما از ظاهرتان شود. از مهم‌ترین مزایای زاویه دار کردن فک و صورت می‌توان به برقراری توازن میان بینی و چانه اشاره کرد. افرادی که قصد انجام این کار را دارند می‌توانند با مراجعه به مطب دکتر متوسلی برای زاویه دار کردن فک و صورت خود در رشت اقدامات لازم را انجام دهند