یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذاریترین مورد در تصمیم گیری اغلب افراد جهت انتخاب جراح بینی، هزینه عمل آن می‌باشد. هزینه جراحی بینی در سال 99 مسئله مهمی‌است. اغلب بیماران قبل از اقدام به عمل و یا حتی قبل از انتخاب جراح آن را در نظر می‌گیرند. سپس با توجه به بودجه و سطح کیفی مورد نظرشان به دنبال متخصص خوب برای انجام این کار می‌گردند.

این نکته را یادآور شویم که بالا بودن هزینه عمل بینی یک جراح الزاما دلیل بر حرفه ای بودن وی در جراحی بینی نمی‌باشد. پس در کنار بررسی قیمت جراحی حتما موارد دیگری که شما را در انتخاب پزشک خوب و بهترین جراح بینی در رشت راهنمایی می‌دهد، در نظر بگیرید. امروزه جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی یک اولویت در زندگی برخی افراد مخصوصا جوانان کشورمان ایران شده است. انجام عمل بینی تنها ۲ تا ۳ ساعت زمان خواهد برد. ولی نتیجه آن تا پایان عمر با شخص همراه می‌باشد. بنابراین قبل و حتی بعد از جراحی بینی دقت لازم را به کار ببرید. در نتیجه بهترین نتیجه را از عمل بینی خود دریافت می‌کنید. در ابتدای مقاله برایتان از اهداف جراحی بینی خواهیم گفت و سپس در رابطه با هزینه جراحی بینی بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

هدف از جراحی بینی چیست؟

از آنجایی که هزینه جراحی بینی استخوانی و گوشتی به عوامل مختلفی بستگی داشته و نمی‌توان رقم ثابت و معینی را برای آن بیان نمود. همانطور که می‌دانید تخصص، مهارت جراح و مدل و نوع بینی مراجعه کننده می‌تواند جز مهم ترین عواملی موثر بر هزینه جراحی بینی در رشت اشاره نمود.

خیلی مهم است که قبل از انجام جراحی بینی هدف فرد متقاضی از عمل مشخص گردد. همچنین انگیزه‌اش برای جراحی بینی کاملا منطقی و صحیح باشد تا نتیجه مورد قبولی از این عمل حاصل شود. جراحی بینی، می‌تواند با هدف‌های مختلفی (جنبه زیبایی و یا جنبه درمانی) صورت بگیرد. موارد باید توسط پزشک متخصص بررسی و به اطلاع بیمار رسانده شود. در صورتی که بیمار نیاز به عمل بینی ندارد پزشک باید صادقانه این موضوع را با وی مطرح نماید.

هدف از جراحی بینی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

اهداف جراحی بینی
 • کوچک کردن بینی
 • درمان انحراف بینی (داخلی و خارجی)
 • بزرگ نمودن بینی
 • پولیپ بینی
 • برداشتن قوز بینی

 

هزینه جراحی بینی در سال 99

با انجام عمل زیبایی بینی، اصلاح عملکرد بینی و مشکلات ظاهری آن به صورت همزمان صورت می‌گیرد. وقتی که فرد متقاضی برای جراحی بینی اقدام می‌نماید، باید جهت پرداخت تمام هزینه‌های آن آمادگی داشته باشد. یادآور می‌شویم که داشتن سابقه بیماری مربوط به جراحی بینی نیز می‌تواند فاکتور دیگری باشد که روی قیمت و هزینه عمل تاثیرگذار است.

نکته: تمام هزینه‌های عمل بینی که فقط در راستای زیبایی ظاهری شخص انجام گردد، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. بیمه خدمات درمانی ممکن است بخش کمی از هزینه جراحی بینی را تقبل کند.

هزینه جراحی بینی

 هزینه‌های قبل از عمل

این هزینه‌ها شامل هزینه انجام آزمایشاتی مثل آزمایش خون، گرفتن عکس در آتلیه (در صورت نداشتن امکانات عکاسی در مطب) و انجام سی تی اسکن که در صورت داشتن مشکلات تنفسی، شکستگی بینی و به منظور بررسی دقیق‌ ساختمان بینی صورت می‌گیرد.

آزمایش خون از قبیل آزمایش‌های زیر جهت بررسی کمبود آهن، ایدز، قند خون و… انجام می‌شود:

 • CBC
 •  PT
 • PTT
 • HBs Ag
 • HCV Ab
 • HIV Ab  
 • HIV Ag

اگر فرد دچار بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌ قلبی یا تیروئید باشد، باید از پزشک مربوطه و یا مراکز تخصصی نامه‌ با موضوع انجام عمل بینی بلامانع است را دریافت و تحویل دکتر بدهد.

هزینه‌ دستمزد جراح

الف) تخصص و مهارت جراح

قسمت اصلی هزینه جراحی بینی با میزان مهارت و شهرت جراح ارتباط مستقیم دارد. غالبا جراحان با تجربه، چالش‌های بیشتری را دیده و تجربه کرده‌اند بنابراین تسلط بیشتری برای گذر از چالش‌های عمل دارند و اصولا بابت این مهارتشان هزینه بیشتری دریافت می‌نمایند.

بنابراین اگر زمانی تصمیم گرفتید که جراح با تعرفه کمتر را انتخاب نمایید به این نکته و کم تجربه بودن او دقت نمایید. البته توجه نمایید که اکثرا اما نه همیشه، پرداخت هزینه بیشتر به معنی تخصص و مهارت بیشتر جراح مورد نظر می‌باشد. جهت اطمینان از کار یک جراح باید بدون در نظر داشتن تعرفه او، درباره تخصص، رزومه کاری و نیز سطح رضایت مراجعین قبلی او پرسش و جو نمایید.

ب) نوع بینی

نوع بینی متقاضی نقش زیادی در هزینه عمل بینی وی خواهد داشت. هزینه جراحی بینی گوشتی و یا غضروفی گاها کمی بیشتر از بینی استخوانی می‌باشد. جراحی ترمیمی ‌‌بینی نیز هزینه بیشتری در مقایسه با جراحی عادی و اولیه دارد.

ج) مکان جغرافیایی و محل جراحی بینی

یکی از مواردی که روی هزینه جراحی بینی نقش دارد این است که عمل در مطب خصوصی جراح انجام می‌شود یا در یک مرکز جراحی سرپایی و یا بیمارستان.

هزینه جراحی بینی در مطب خصوصی به خاطر بهره بردن از تجهیزات و امکانات اتاق خود جراح و دستیاران او هزینه کمتری خواهد داشت. اما تجهیزات عمل در مراکز جراحی سرپایی، توسط شخص دیگری تامین می‌شود، بنابراین هزینه آن کمی گران‌تر از مطب خصوصی می‌باشد. هزینه عمل بینی در بیمارستان‌ نیز به خاطر وجود امکانات بیشترو پیشرفته‌تر، بالاتر از دو مورد قبلی است.

علاوه بر محل انجام عمل، مکان جغرافیایی آن محل در میزان قیمت عمل جراحی موثر می‌باشد. به طور مثال هزینه جراحی بینی در تهران با شهرستان‌های دیگر بسیار متفاوت و شاید بیشتر باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از جراحان بینی خوب با داشتن تجهیزات و امکانات عالی در مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگتر، اسکان دارند و در حال فعالیت هستند. با این توضیحات هزینه جراحی بینی در رشت آن هم توسط جراحی حاذق، می‌تواند بسیار مناسبتر باشد.

هزینه متخصص بیهوشی

در صورت احتیاج به بیهوشی در جراحی رینوپلاستی، پروسه بیهوشی توسط متخصص بیهوشی انجام و مدیریت می‌گردد. بیشتر متخصصین گوش، حلق و بینی، بیهوشی کامل را برای عمل بینی به بی‌حسی موضعی ارجع می‌دانند. چون در بی‌حسی موضعی فرد هوشیار بوده و بعد از جراحی سریعا درد را احساس می‌نماید. ولی در بیهوشی کامل، بیمار دردی را در زمان جراحی و بعد از آن احساس نمی‌کند. در بیهوشی کامل چون بیمار بی حرکت می‌باشد، جراح تسلط بیشتری بر وی و جراحی خواهد داشت.

همچنین برای اطلاع از عمل رینوبلاستی می‌توانید مقاله عمل رینوبلاستی چیست از وب سایت دکتر متوسلی را مطالعه کنید.

هزینه جلسات معاینه بعد از عمل

هزینه جلسات معاینه بعد از عمل بینی

بعد از انجام جراحی، بیمار موظف است در یک ماه اول بعد از عمل، هر هفته به پزشک خود مراجعه نماید. پس از آن برای سال اول، هر سه ماه یکبار و در سال دوم پس از عمل باید هر شش ماه یکبار ویزیت گردد. برخی از پزشکان، این هزینه را همزمان با انجام جراحی دریافت می‌نمایند و در معاینات بعد از عمل، دیگر هزینه جداگانه‌ نخواهند گرفت.

آقای دکتر صفا متوسلی با نظر داشتن تمام موارد ذکر شده در بالا، به عنوان بهترین جراح بینی در رشت شناخته شده می‌باشند .شما عزیزان در هر کجای کشور که هستید می‌توانید جهت دریافت هزینه جراحی بینی در سال ۹۹ در رشت ودریافت وقت مشاوره و ویزیت اقدام نمایید و با خیالی آسوده از تجربه و مهارت ایشان بهره‌مند گردید.

شماره تلفن مطب: 01332124400

از ساعت 16 الی 20