تا به حال شده بروید جلوی آیینه و تمایل داشته باشید تا بدانید که بینی شما از چه نوعی است، استخوانی یا گوشتی؟ یا این که بینی شما پس از جراحی فرم طبیعی و زیباتری پیدا خواهد کرد؟ به نظر شما عمل بینی گوشتی نتیجه خوبی خواهد داشت؟ امروز در این مقاله از انواع بینی و نیز بینی گوشتی صحبت خواهیم کرد و در نهایت کمکتان می‌کنیم تا معیارهای انتخاب یک جراح بینی خود را بدانید.

انواع بینی

بینی‌ها را می‌توان بر طبق ساختمان کلی، ضخامت پوست و غضروفشان به دو دسته بینی استخوانی(غضروفی) و بینی گوشتی(پهن) تقسیم کرد. در این مطلب قصد داریم  بینی گوشتی و خصوصیاتش را برایتان شرح دهیم.

بینی گوشتی چیست؟

تقریبا 25درصد از جمعیت جهان دارای بینی گوشتی می‌باشند. این موضوع باعث شده که این مدل بینی، به معمول‌ترین بینی تبدیل شود. اگر بینی گوشتی داشته باشید حتما متوجه شده اید کهپهن بودن آن در زمان خندیدن بیشتر می‌گردد.

ویژگی‌های بینی گوشتی

 • بزرگ بودن غضروف جلوی بینی
 • وجود بافت همبند زیاد در زیر پوست
 • داشتن غضروف قطور در ناحیه پایینی و کناری بینی
 • ارتجاعی بودن بافت نرم غضروف
 • چرب و ضخیم بودن پوست نوک بینی
 • جزئیات استخوانی قابل رویت یا لمس نیست
 •  گرد و پهن بودن نوک بینی
ویژگی‌های بینی گوشتی

عمل بینی‌های گوشتی در گذشته موفقیت آمیز نبوده و بعد از مدتی بینی دچار افتادگی می‌شد که یکی از دلایل اصلی این اتفاق، به ضخامت زیاد پوست مرتبط بوده است. امروزه برای این که عمل  بینی‌های گوشتی مثل بینی‌های استخوانی نتیجه مطلوب و ماندگاری داشته باشند، با گرافت گذاری و تقویت بافت و نیز غضروف‌های ضعیف انجام می‌گردد. اصولا ورم بینی گوشتی پس از عمل بیشتر خواهد بود و نتیجه جراحی این مدل از بینی در اغلب موارد، با فرم طبیعی و نرمال می‌باشد.

6 عامل موثر بر نتیجه نهایی عمل بینی

در حال حاضر در ایران جراحی بينی جز رايج‌ترين عمل‌ جراحی محسوب می‌گردد. متاسفانه خیلی از افراد فقط به جنبه ظاهری و زيبايي بينی توجه کرده و نسبت به مسائل ديگر آن توجهي نمی‌کنند. باید یادآور شویم که فقط پزشک جراح و متد عمل او ضامن نتيجه مطلوب عمل بينی نیست بلکه عوامل دیگری نیز در این قضیه دخیل می‌باشد.

برای رسیدن به بینی ایده آل در جراحی بینی شش اصل مهم تعریف شده است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

6 اصل مهم برای رسیدن به بینی ایده آل

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی

بینی شما نقش بسیار مهمی‌ در زیبایی چهره‌تان خواهد داشت. فقط یک بار ممکن است که عمل بینی خوب انجام گردد. اقدام به عمل‌های بعدی و ترمیمی ‌بسیار سخت است .

جنس پوست بیمار (ضخامت، میزان انعطاف پذیری):

اهمیت و تاثیر پوست سالم و جنس پوست در عمل بینی مهم‌ترین اصل پس از انتخاب یک جراح بینی خوب  به شمار می‌آید و می‌تواند در نتیجه جراحی تاثیر زیادی بگذارد. پوست افراد به دو دسته تقسیم می‌گردد: ضخیم و نازک.

حالا اگر پوست متقاضی ضخیم باشد سبب می‌گردد خلاقیتی که جراح در جراحی خود خرج کرده است، خیلی به چشم نیاید. ولی اگر پوست شخص بیمار نازک بوده باشد جزئی‌ترین و کوچکترین ایراد و مسئله‌ای که در زمان عمل رخ داده قابل رویت می‌باشد.

طبیعی بودن بینی:

هیچ وقت جراح خود را برای این که بینی شما را شبیه به یک عکس یا طبق سلیقه خودتان جراحی کند مجبور نکنید، چون جراح بینی باید طبق اجزای صورت شما و نیز بر اساس تناسب بینی‌تان با سایر اعضای چهره، تصمیم به نوع مدل بینی‌تان بگیرد.

خاطرتان باشد که تناسب بینی مهم است نه کوچک شدن آن. جراحی زیبایی بینی صرفاً برای کوچک کردن بینی نمی‌باشد و منظور از زیبایی واقعی، ایجاد تناسب بینی با دیگر اعضای چهره است. جالب است بدانید که گاهی در بعضی افراد نیاز است تا بینی‌شان کمی‌ بزرگتر گردد مثل ژاپنی‌ها.

حفظ  عملکرد و سلامت بینی:

گاهی ممکن است جراحی بینی که توسط پزشک غیرمتخصص و بی تجربه انجام شده به عملکرد تنفسی فرد آسیب بزند. در این صورت عواقب جبران ناپذیری انتظار بیمار را می‌کشد. همچنین زیبایی ظاهری بینی دیگر ارزش ندارد.

زیبایی دیگر اعضای صورت:

عامل بعدی که در جراحی بینی موثر می‌باشد، زیبایی سایر اعضای چهره فرد است. به عنوان مثال اگر نتیجه نهایی عمل بینی در حد متوسط باشد ولی فرد صورتی زیبای داشته باشد، جراحی او رضایت بخش خواهد شد. ولی اگر دیگر اعضای چهره شخص زیبا و جالب نباشد، بعد از جراحی به همه جزئیات بینی حساسیت بیش از اندازه نشان می‌دهد. اشخاصی که چانه کوچک و یا گونه ‌Flat، لب باریک با پشت لب بلند دارند، بینی جلو آمده و برجسته به نظر خواهد رسید.

برای دریافت بهترین نتیجه عمل بینی در این حالت‌ها باید ایرادات دیگر اجزای صورت نیز برطرف گردد تا فرم بینی جدید به خوبی به چشم بیاید. در واقع همیشه کوچکتر کردن اجزای صورت نتیجه خوبی نخواهد داشت، گاهی این کار نتیجه عکس می‌دهد و باعث می‌شود تا بینی بزرگتر به نظر برسد. در برخی مواقع اصلاح چانه، گونه و حتی لب، به طرز کاملا غیر مستقیم سبب می‌شود تا بینی کوچک‌تر و زیباتر به چشم آید .

تامل در تصمیم گیری:

 از جراح خود بخواهید که با جزئی‌ترین تغییرات، بیشترین زیبایی را به شما و چهره‌تان هدیه دهد. هیچ‌گاه جهت کوچک کردن پره‌ بینی به پزشک فشار وارد نکنید. زیرا همیشه بهترین حالت بینی و پره‌های آن در فرم طبیعی می‌باشد.

بهترین جراح بینی گوشتی در رشت

6 اصل مهم برای رسیدن به بینی ایده آل

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، نخستین و مهم‌ترین اقدام شما قبل از عمل بینی، انتخاب یک جراح بيني با تجربه است. این موضوع در به دست آوردن نتیجه رضایت بخش، نقش بسزایی خواهد داشت. به صورت کلی کیفیت عمل بینی شما در راستای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی است. جراحی بینی جز جراحی‌های اورژانسی نمی‌باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که نسبت به انتخاب یک جراح بيني عجله نکرده و به خوبی و با صبر تحقیق کنید.

همچنین برای اطلاع از عمل رینوبلاستی می‌توانید مقاله عمل رینوبلاستی چیست از وب سایت دکتر متوسلی را مطالعه کنید.

معیارهای انتخاب جراح بینی گوشتی

یک جراح زیبایی بینی خوب، فردی می‌باشد که معیارهای ذیل را دارا باشد:

 • داشتن علم و تخصص لازم و کافی در زمینه جراحی و خدماتی که ارائه می‌نماید.
 • داشتن مهارت در برقراری ارتباط موثر
 • صداقت و راستگویی
 • داشتن صبر و حوصله در پاسخگویی به تمام ‌سوالات بیمار
 • مطلع کردن بیمار از تمام مزایا و حتی معایب و عوارض ناشی از جراحی مورد نظر
 • انجام معاینات دقیق و صحیح بینی متقاضی در جهت انتخاب بهترین و مناسبترین نوع جراحی
 • آشنایی با تمامی‌تکنیک‌ها و جراحی‌های روز دنیا
 • آشنایی کامل با تمام اجزا و آناتومی‌صورت فرد

در آخر بهترین جراح زیبایی بینی باید طوری باشد که پس از انجام جراحی، مشکلی برای شخص ایجاد ننماید و رضایت او را به صورت کامل جلب کند. چنانچه قصد جراحی بینی گوشتی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با بهترین جراح بینی گوشتی در رشت مشورت نمایید.

شماره تلفن مطب جهت دریافت وقت ویزیت و مشاوره: 01332124400

از ساعت 16 الی 20