یکی از شایعترین انواع جراحی های زیبایی جراحی نوک بینی است، با استفاده از این جراحی افتادگی نوک بینی که ممکن است به دلیل عوامل متعددی ایجاد شده باشد از بین می رود و شکل و ظاهر بینی حالت زیباتری به خود می گیرد.

 افتادگی نوک بینی موجب می شود که در حالت نیم رخ طول دماغ فرد بلندتر به نظر بیاید و در تمام رخ نیز چهره حالت متواضعی دارد. لذا این عمل برای افرادی که فقط در سر دماغ خود مشکل دارند مناسب می باشد. 

عمل نوک بینی چیست؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی و جراحی پلاستیک افراد زیادی خواهان عمل های زیبایی هستند حتی اگر این عمل ها عوارضی در پی داشته باشند با این وجود باز هم افراد خواهان این زیبایی ها هستند در این میان جراحی بینی یکی از انواع این جراحی زیبایی بینی می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد در این میان برخی افراد خواهان این عمل هستند تا از این طریق بتوانند افتادگی نوک بینی خود را رفع و اصلاح کنند، اندازه بالا رفتن نوک بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و هرکدام از این عوامل در افراد مختلف با هم فرق دارد و می بایست قبل از عمل توسط پزشک معالج بررسی شود.

عمل جراحی نوک بینی شامل کدام قسمت بینی می شود؟

جراحی نوک بینی در واقع یکی از روش های جراحی نوک بینی می باشد که از آن برای رفع افتادگی و فرم دادن نوک بینی استفاده می کنند این روش جراحی موجب زیباتر شدن بینی می شود لازم است که بدانید که جراحی نوک بینی تنها به نوک بینی ارتباط دارد و سایر نواحی بینی در این جراحی ارتباطی ندارد.

جراحی نوک بینی در رشت

این نوع جراحی از داخل بینی انجام می شود و جراح هر گونه تغییر که برای ترمیم نوک بینی لازم باشد را بر روی استخوان و غضروف های داخل بینی انجام می دهد و در نهایت برای این که اسکار و یا هر گونه اثر زخم در بیرون بینی مشخص نباشد بخیه های پایان جراحی را داخل بینی اعمال می کنند و این یکی از مزیت های این عمل می باشد با استفاده از این جراحی نوک افتاده بینی ترمیم و اصلاح می شود و موجب بهتر شدن شکل ظاهری بینی می شود.

دلیل انجام جراحی نوک بینی چیست؟

یکی از مهم ترین دلایل انجام عمل این است که این عمل را برای سربالا بودن و صاف شدن بینی انجام می دهند اگر چنانچه قصد دارید این جراحی را انجام دهید بهتر است حتما برای این کار یک جراح ماهر که تجربه زیادی دارد را انتخاب کنید، دکتر متوسلی جراح متخصص عمل زیبایی بینی با جراحی های متعددی که در این زمینه انجام داده است تجربه فراوانی را کسب نموده است ئ بهترینن جراح برای ترمیم و اصلاح افتادگی های بینی می باشند می توانید برای کسب اطلاعات لازم در خصوص نوع جراحی این جراح ماهر به سایت …. مراجعه نمایید. 

البته لازم است که بدانید این نوع عمل برایدماغ های استخوانی بهتر انجام می شود زیرا افرادی که بینی گوشتی دارند به دلیل این که پوست نوک بینی آن ها ضخامت بیشتری دارد برای انجام این جراحی مناسب نیستند، در حالت کلی هر گونه تغییری که در ساختار نوک بینی انجام شود به تکنیک های خاصی نیاز دارد که موجب کمتر شدن ضخامت بینی می شود.

نوک بینی در محل اتصال خود با لب بالایی زاویه ای را ایجاد می کند که برای زیباتر شدن چهره و بینی در حالت طبیعی بهتر است که نوک بینی تا حدودی به سمت بالا متمایل باشد اگر زاویه مابین لب بالایی و نوک بینی 90 درجه باشد می توان گفت که بینی در زیباترین حالت خود قرار دارد به خصوص برای خانم هایی که خواهان این جراحی زیبایی هستند و قصد دارند با استفاده از این جراحی افتادگی بینی خود را برطرف نمایند، در زمان جراحی پزشک عواملی که در میزان بالارفتن نوک بینی بیمار تاثیر دارد را در نظر گرفته و با دقت و ظرافت این جراحی را انجام می دهد.

در این عمل می بایست قبل از عمل افتادگی بینی به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد  جراح ماهر قبل از عمل میزان افتادگی بینی با با فرورفتگی سوراخ های آن را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد زیرا گاهی دلیل بلند تر نشان دادن نوک بینی ممکن است به دلیل فرورفتگی سوراخ بینی باشد.

اگر بلندی بینی به تیغه میانی ارتباط داشته باشد در این صورت جراح با کوتاه نمودن غضروف این استخوان در ناحیه انتهایی افتادگی بینی را از بین می برد، برخی افراد نیز ممکن است به دلیل بلند بودن غضروف های جانبی دچار افتادگی بینی شده باشند از این رو جراح در زمان جراحی با کوتاه نمودن طول این غضروف ها اقدام به برطرف نمودن افتادگی نوک بینی خواهد کرد و موقعیت نوک بینی را ترمیم و اصلاح می کند.

عواملی که موجب افتادگی نوک بینی می شوند به قرار ذیل است

 • صدمه دیدن قبلی از ناحیه بینی
 • عوامل ژنتیکی و یا ارثی
 • عمل های بینی به روش های قدیمی
 • بالا رفتن سن

شرایط انجام جراحی نوک بینی

این جراحی به بیهوشی نیاز دارد و در حدود 45 دقیق نیز به طول می انجامد، در این نوع جراحی از بخیه های جذبی استفاده می شود از این رو دیگر نیازی به کشیدن بخیه ندارد، بعد از عمل می بایست حتما پانسمان انجام شود و برداشتن پانسمان 5 روز بعد از جراحی توسط خود پزشک امکان پذیر است، بیمار می بایست از انجام فعالیت های روزانه بعد ار جراحی به مدت 24 ساعت خودداری کند.

ممکن است در این نوع جراحی نیاز باشد که نوک بینی به اندازه بسیار کمی بالا رود از این رو نیاز به دقت و ظرافت خاصی در زمان عمل می باشد و این دقت در نتیجه پایانی جراحی بسیار تاثیر گذار است، اندازه بالا رفتن بینی به عوامل مختلفی مانند سن- جنسیت- قد و برخی شرایط ویژه بیمار بستگی دارد.

جراحی نوک بینی

مزایای جراحی نوک بینی به قرار ذیل است

 • ترمیم و اصلاح شکل- زاویه و اندازه بینی
 • درمان مشکلات ساختاری بینی که موجب محدود شدن تنفس می شود.
 • جراحی بینی تاثیر فراوانی در افزلیش اعتماد به نفس افراد دارد.

جراحی نوک بینی به چه روش هایی قابل انجام است؟

این عمل به دو روش باز و یا بسته قابل انجام است انتخاب هر کدام از این دور روش به عواملی مانند شرایط بیمار و راحتی کار جراحی بستگی دارد قبل از این که عمل انجام شود ابتدا طول بینی و میزان افتادگی نوک آن اندازه گیری می شود رعایت این اصل در زیبایی و شکل نهایی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد و موجب می شود که عمل جراحی ترمیم نوک بینی موفقیت آمیز انجام شود.

برای این که بینی در نیم رخ و تمام رخ کاملا متعادل دیده شود با استفاده از جراحی اقدام به ترمیم و اصلاح نوک آن می کنند البته در زمان جراحی می بایست به این نکته توجه داشته باشید که نوک بینی در حد متعادل قرار گیرد و پزشک باید در این جراحی افراط نکند زیرا که در این صورت نه تنها چهره بیمار زیبا نمی شود بلکه موجب می شود که ظاهر بدی هم به فرد می دهد.

دکتر متوسلی با تجربه و مهارت بالایی که در این نوع جراحی دارد، بهترین جراحی را برای رفع افتادگی بینی با در نظر گرفتن استانداردهای لازم انجام می دهد.

برای رفع افتادگی چه روش های دیگری به جز عمل وجود دارد؟

علاوه بر روش جراحی روش های دیگری برای رفع افتادگی بینی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تزریق ژل- لیفت- و بالا کشیدن نوک بینی با نخ اشاره کرد البته لازم است که بدانید این روش ها نمی تواند به اندازه روش جراحی کارآمد باشد و تنها موجب می شود که فرد متقبل هزینه بالایی شود زیرا نتیجه این روش 2 الی 6 ماه دوام دارد و ‍‍‍‍پس از گذشت این مدت بینی فرد مجددا به حالت افتادگی قبل بر می گردد لذا بهترین روش برای رفع افتادگی بینی همان عمل جراحی می باشد و تنها روش غیرقابل برگشت است.

مراقبت های بعد از جراحی نوک بینی کدام است؟

مراقبت های بعد از جراحی نوک بینی کدام است؟

این عمل مانند سایر انواع جراحی ها به مراقبت های بعد از عمل نیاز دارد که این مراقبت ها به قرار ذیل است

 • بعد از عمل بیمار می بایست از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارند پرهیز کند.
 • انجام فعالیت های ورزشی و یا هر گونه فعالیت سنگینی بعد از عمل ممنوع می باشد.
 • بعد از این جراحی می بایست بینی در زمان خواب 30 درجه بالاتر از بدن قرار گیرد از این رو برای رعایت این اصل بهتر است در زمان خواب از دو عدد بالش استفاده شود.
 • در صورت تجویز دارو توسط پزشک بهتر است به صورت دقیق و به موقع مصرف شود.
 • بهترین روش بعد ازجراحی نوک بینی خوابیدن به پشت است از این رو تا انجا که امکان دارد از خوابیدن به شکم و پهلو خودداری کنید.
 • اگر گچ و یا اسپلینت بر روی بینی شما قرار گرفته نباید صورت خود را بشویید و از دستمال مرطوب برای تمیز نگه داشتن صورت خود استفاده کنید.

نتیجه گیری

همانگونه که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم این عمل برای افرادی مناسب است که بینی آن ها به هر دلیلی دچار افتادگی شده باشد از این رو این افراد برای رفع افتادگی و همچنین زیباتر نمودن شکل و ظاهر بینی برای جراحی اقدام می کنند، این که در زمان عمل به چه اندازه بالا برده شود به دقت زیادی نیاز دارد لذا بهتر است قبل از جراحی بهترین و با تجربه ترین جراح بینی را برای این امر پیدا کرده سپس برای جراحی اقدام نمایید. بعد از عمل حتما به توصیه های پزشک و مراقبت های بعد از جراحی که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم عمل کنید تا از جراحی خود نتیجه رضایت بخشی را دریافت نمایید.

بامراجعه به سایت دکتر متوسلی https://drmotevaseli.com/ می توانید اطلاعات لازم در خصوص تجربه و مهارت این جراح زبر دست را کسب نمایید همچنین می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص این جراحی زیبایی از پزشک بپرسید و برای دریافت نوبت نیز اقدام نمایید.