رینوپلاستی با تغییر دادن شکل استخوان و غضروف انجام می‌شود. این نوع جراحی پلاستیک، بسیار رایج است و انتخابِ بسیاری از افراد است. ما در این مقاله ۵ عاملی که بر هزینه جراحی بینی تاثیر می‌گذارند را با شما در میان می‌گذاریم. دکتر صفا متوسلی در کلینیک ایرانیان مفتخر است که خدمات و درمان‌های جراحی دهان، فک و صورت را در بالاترین سطح ممکن به بیماران گرامی ارائه می‌دهد.

افراد گزینه‌‌هایی مانند شکل‌دهی مجدد بینی را انتخاب می‌کنند تا نقصی که در هنگام تولد یا به علت آسیبی که بعدها در طول زندگی به بینی وارد شده را اصلاح کنند. کاهش فاصله بین سوراخ‌های بینی و اصلاح دیوار وسط بینی نیز از اصلاحات دیگری است که انجام می‌شوند. اگر این جراحی برای درمان مشکلات تنفسی انجام شود، می‌توان در هر سنی آن را انجام داد. در صورتی که این عمل فقط برای بهبود ظاهری انجام شود، نوجوانانی که در حال رشد هستند باید منتظر بمانند تا زمانی که استخوان بینی‌شان به رشد کامل برسد؛ محدودیت سنی برای دختران ۱۵ سال و برای پسران بیشتر است. لازم به ذکر است که هر سال نیم میلیون نفر به دنبال مشاوره برای بهبود ظاهر بینی‌شان هستند.

در سال ۲۰۱۸، رینوپلاستی برترین روش جراحی بود که در هر دو جنس تا قبل از سن ۳۵ سالگی انجام می‌شود. هم در مردان و هم در زنانی که صرف نظر از میل به رقابت‌شان برای انجام این جراحی که از بینیِ خود راضی نیستند، عاملی که مانع آنها برای انجام این جراحی می‌شود هزینه جراحی بینی است. این روش جراحی با هزینه بسیار بالایی که دارد، باعث شده که افراد در طول زمان و با توجه به هزینه بالای آن دچار تردید شوند.

دستمزد جراح در هزینه جراحی بینی

رینوپلاستی یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین انواع جراحی زیبایی یا ترمیمی است، و اگر هر اشتباهی در این روش جراحی روی دهد یا از نتیجه نهایی راضی نباشید، شواهد آن در چهره‌تان مشهود است و همه می‌توانند آن را ببینند.

بنا بر همین دلایل، ایده خوبی نیست که جراح پلاستیک‌تان را فقط بر اساس قیمت و هزینه جراحی بینی انتخاب کنید. پس این جمله را به یاد داشته باشید که «هر چقدر پول بدی آش می‌خوری»، و دلیل اصلی برای انتخاب یک جراح باید مهارت جراح باشد نه هزینه جراحی بینی .

دستمزد یک جراح نیز می‌تواند به طرز قابل توجهی به هزینه‌های کلی رینوپلاستی افزوده شود و این موضوع بسته به شهرت و تخصص پزشک‌تان، متفاوت خواهد بود. برای پیدا کردن جراحان احتمالی وقت بگذارید، کار جراح را بر روی بیماران دیگر بررسی کنید، به توصیه‌های شفاهی توجه کنید و سوابق را مطالعه نمایید. نترسید و قبل از قبول یک روش جراحی، در مورد گواهینامه‌ها و استوارنامه‌های پزشک سوال کنید و در صورت امکان به دنبال جراحی باشید که مرتبا جراحی‌های بینی انجام می‌دهد و در گوش، بینی و حلق مهارت کافی دارد.

روش‌های خاص جراحی زیبایی بینی و روش‌های دیگری مانند رینوپلاستی ترمیمی و جراحانی که در آن تخصص دارند به علت مهارت و زمان لازم برای انجام آن جراحی، دستمزدهای بالاتری دریافت خواهند کرد.


مقالات مرتبط:

جراحی زیبایی فک

انواع بینی و نوع آن


ماهیت روش جراحی

رینوپلاستی چالش‌برانگیزترین جراحی زیبایی است که بر روی صورت انجام می‌شود و همین ویژگی باعث شده است که این روش جراحی، روشی گران‌تر و پرهزینه‌تر از سایر روش‌های جراحی باشد. این جراحی مستلزم توجه بسیار دقیق به بررسی و جزئیات ساختارهای بسیار ظریف می‌باشد. جراح، استخوان‌ها و پوست بینی را همراه با غضروف، مجددا شکل‌دهی می‌کند تا یک نتیجه کلی مطلوب و رضایت‌بخش به دست آورد. این ممکن است مانند نوعی جراحی برشی و بخیه‌ای به نظر برسد اما جراح باید کاملا به پیامد زیبایی‌شناسی توجه کند و در عین حال اطمینان حاصل کند که بینی همچنان بهترین کارکردش را دارد. هزینه جراحی بینی به شدت تحت تاثیر میزان دشواریِ آن است.

هزینه رینوپلاستی بینی استخوانی در رشت چقدر است؟

هزینه کلینیک در هزینه جراحی بینی

عوامل دخیل در اینجا بستگی به امکانات موجود در یک کلینیک، میزان پیشرفته بودن این امکانات، تعداد بیمارانی که آن کلینیک می‌تواند به آنها خدمات‌رسانی کند و شهرت و اعتبار آن کلینیک دارد. بعضی از کلینیک‌ها مجموعه‌ای از روش‌های جراحی زیبایی و امکاناتی بجز این را ارائه می‌کنند. بعضی‌ها نیز مثلا لیستی از درمان‌ها و خدمات دیگر را ارائه می‌کنند.

جراحی ثانویه

یکی از بزرگ‌ترین عوامل موثر بر هزینه کلی این است که آیا شما نیاز به جراحی ثانویه دارید یا خیر. به دلیل اینکه بینی شما در طول مدت جراحی متورم می‌شود، ممکن است جراح تصور غلطی از شکل نهایی بینی‌تان داشته باشد. پس از اینکه ورم بینی خوابید، ممکن است به نظر برسد که جراحی ثانویه لازم است تا آن شکلی که می‌خواهید، به دست آید. تقریبا ۱۵ درصد از جراحی‌های رینوپلاستی به جراحی ثانویه نیاز دارند.

به منظور کاهش خطراتی که یک جراحی ثانویه برای رسیدن به نتایج مورد انتظار دارد، اطمینان حاصل کنید که جراح از خواسته‌ها و انتظارات‌تان آگاهی دارد. بریدن تصاویر از مجلات به عنوان یک ابزار تصویری کمکی را مد نظر قرار دهید.

بیمه سلامت و هزینه جراحی بینی

بیمه سلامت به ندرت جراحی زیبایی را پوشش می‌دهد، پس اگر فقط برای افزایش تناسب چهره‌تان می‌خواهید بینی‌تان را جراحی کنید، معمولا هزینه جراحی بینی را باید از جیب خودتان پرداخت کنید.

با وجود این، بیمه گاهی اوقات رینوپلاستی برای رفع یک مشکل تنفسی یا برای ترمیم بینی پس از یک ضربه شدید را پوشش می‌دهد. از مراکز ارائه‌کننده بیمه‌تان سوال کنید تا ببینید که آیا تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید یا خیر.

نتیجه‌گیری

جراحی بینی، نوعی جراحی زیبایی یا ترمیمیِ دشوار است و ارزشش را دارد که پزشک متبحری را پیدا کنید که برای پیکرتراشی عالی و بی‌نقص بینی‌تان استعداد جراحی و هنری داشته باشد.

هنگامی که از متخصصان سوال می‌کنید «هزینه جراحی بینی چقدر است؟» بدانید که بهترین جراحان بالاترین دستمزدها را پیشنهاد می‌دهند و اگر جراحی بینی‌تان کاملا به دلایل زیبایی است، نمی‌توانید به بیمه سلامت‌تان برای جبران هزینه جراحی بینی تکیه و اعتماد کنید.

گزینه‌هایتان را به دقت بررسی کنید و قبل از تصمیم‌گیری نهایی مطمئن شوید که در مورد سطح مهارت جراح و مقدار هزینه جراحی بینی مشکلی ندارید.

خوشبختانه جراحان بسیاری هستند که در صورتی که نخواهید تمام هزینه جراحی بینی را یک‌جا بپردازید، طرح‌های پرداخت هزینه پیشنهاد می‌دهند. اگر جراحی بینی‌تان بنا بر دلایل پزشکی مانند اصلاح مشکلات تنفسی باشد، ممکن است بیمه‌تان هزینه‌ها را پوشش دهد، پس همیشه از مرکز ارائه‌کننده بیمه‌تان سوال کنید.          

    

حرف آخر

در صورتی که شما یا یکی از نزدیکانتان از مشکلات دهان، فک و صورت رنج می‌برید و درمانی برای آن نمی‌یابید؛ می‌توانید با مراجعه به کلینیک ایرانیان ، واقع در رشت، گلسار – میدان باستانی شعار (صابرین) – مرکز خرید ایرانیان – طبقه نهم تحت درمان قرار گرفته و از طریق مشاوره با ایشان بهترین روش درمانی برایتان انتخاب گردد. لازم به ذکر است که خدمات مربوط به ایمپلنت دندان، جراحی دندان نهفته و جراحی  فک و صورت توسط دکتر صفا متوسلی به بیماران گرامی ارائه داده می‌شود.